poniedziałek, 31 maja 2021

kafelek CV LINEAR SCAN

 


 Ogólnym zastosowaniem polecenia CV Linear Scan jest wykonanie klasycznej cyklicznej woltamperometrii z użyciem liniowej generacji sygnału. To polecenie może być użyte tylko w trybie potencjostatycznym. Nie ma możliwości wykonania CV linear scan w trybie galwanostatycznym. CV LINEAR SCAN umieszcza w sekwencji, w której tryb jest ustawiony na potencjostatyczny przez poprzedzający kafelek polecenia APPLY SETTINGS. 






 


 


 


Parametry

Wyświetlana nazwa: ta nazwa jest wyświetlana na kafelku poleceń, tutaj można wprowadzić nazwę zdefiniowaną przez użytkownika.

Parametry dotyczące zastosowanego kształtu fali odnoszą się do potencjału z jednostką V (lub mV). Potencjał można określić w odniesieniu do potencjału odniesienia, VREF lub potencjału obwodu otwartego (OCP), VOCP. Gdy używany jest VOCP, pomiar OCP jest wymagany przed komendą CV LINEAR SCAN.

Start at: Wartość początkowa musi znajdować się między wartościami określonymi w Vertex. Aby zacząć poza granicami Vertex skorzystaj z funkcji Pre-scan from the last applied value oraz umieść kafelek polecenia APPLY przed kafelkiem CV LINEAR SCAN.

First vertex: Wartość pierwszego nawrotu.

Second vertex: Wartość drugiego nawrotu.

Stop at: Pomiar kończy się na tej wartości. Wartość Stop at nie jest ograniczona wartościami Vertex

 

Kierunek skanowania jest definiowany wartością First vertex w odniesieniu do wartości Start at. Gdy First Vertex jest większy od Start at, wtedy skanowanie odbywa się w kierunku „do przodu”. W Przeciwnym wypadku będzie to kierunek „wstecz”

 

Number of cycles: Liczna cykli, gdzie gdzie jeden cykl jest definiowany przez przejście przed oba punkty Vertex. Podawana w liczbach całkowitych.

Add an extra half cycle at the end: Włączenie tej funkcji dodaje pół cyklu do wyżej zdefiniowanego przebiegu pomiaru. Dodatkowe pół cyklu jest określone jako przejście przez dodatkowy Vertex i zakończenie pomiaru na Stop at.

Pre-scan from last applied value: Po włączeniu tej funkcji pomiar rozpocznie się od potencjału użytego jako ostatni w komendzie poprzedzającej CV LINEAR SCAN. Ten fragment pomiaru zostanie zapisany jako Cycle 0 w tabeli danych.

 

Kształt krzywej CV jest przedstawiony na wykresie a wyświetlone na nim informacje zależą od ustawionych parametrów pomiaru.

 

Scan rate: szybkość zmiany potencjału. Wartość Scan rate zawsze ma wartość dodatnią, niezależnie od kierunku skanowania.

Potential Interval: różnica wartości potencjału między dwoma następującymi po sobie punktami pomiarowymi. Ponieważ skanowanie jest liniowe a nie schodkowe ten parametr nie ma wpływu na wartość Applied potential. Potential Interval zawsze ma wartość dodatnią, niezależnie od kierunku skanowania.

Time Interval: czas między dwoma następującymi po sobie punktami pomiarowymi.

 

Scan rate, Potential Interval, Sampling Interval są parametrami powiązanymi ze sobą i można zdefiniować maksymalnie 2 z nich jedocześnie. Gdy 2 wartości są podane, trzecia jest wyliczana automatycznie.

 

Estimated number of points per cycle: liczba punktów danych na cykl, które będą być pobrane jest wyświetlane (tylko do odczytu) zgodnie z aktualnymi wartościami parametrów. Jeśli którykolwiek z parametrów zostanie zmieniony podczas pomiaru, oszacowanie to nie będzie dokładne.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz