poniedziałek, 31 maja 2021

kafelek APPLY SETTINGS

 W ustawieniach Apply settings odnajdziemy:



Główne ustawienia instrumentu



Nazwa wyświetlana: ta nazwa jest wyświetlana na kafelku poleceń, zdefiniowana przez użytkownika

tutaj można wpisać nazwę.

Mode: określa tryb jako potencjostatyczny lub galwanostatyczny.

Potencjał/Prąd: Wejście dla wartości zadanej potencjału lub prądu. To pole zostanie automatycznie dostosowane do wprowadzania potencjału lub prądu, w zależności od ustawienia trybu.

Cell: Gdy przełącznik jest włączony, cela pomiarowa zostanie włączona po wykonaniu polecenia.

Ustawienia główne

Dodaj czas stabilizacji: Gdy przełącznik jest włączony, zdefiniowany czas stabilizacji zostanie dodany po zastosowaniu ustawień.

Więcej ustawień (MORE): Z reguły te parametry nie wymagają regulacji. W przypadku pozostawienia na ustawieniach domyślnych lub automatycznych, parametry te zostaną zoptymalizowane przez przyrząd, aby zapewnić najlepszą jakość pomiaru, biorąc pod uwagę polecenia pomiarowe i parametry użyte w procedurze.



Ustawienia pętli sterowania

Bandwith : po przełączeniu na wartość automatyczną wybór jest włączony, najbardziej odpowiednia szerokość pasma przenoszenia dla każdego polecenia pomiarowego zostanie wybrana automatycznie. Gdy przełącznik jest wyłączony, ustawienie można wybrać za pomocą suwaka.

Ochrona przed oscylacją: Gdy przełącznik jest włączony, jeśli wystąpi oscylacja, ogniwo zostanie automatycznie wyłączone (brak przepływu prądu przez ogniwo) i procedura zostanie przerwana. Ochrona przed oscylacją jest domyślnie włączona.

Ustawienia pomiaru

Przełącznik wyboru zakresu prądu: Gdy przełącznik automatycznego wyboru zakresu prądu jest włączony, najbardziej odpowiedni zakres prądu zostanie wybrany automatycznie. Odbywa się to dynamicznie, dlatego w jednym poleceniu pomiarowym można zastosować kilka zakresów prądowych.

Przy włączonym automatycznym określaniu zakresu prądu, początkowy zakres prądu można wybrać za pomocą suwaka. Zaleca się wybrać wartość zbliżoną do oczekiwanego prądu początkowego w ogniwie elektrochemicznym, aby ułatwić szybką optymalizację.

Gdy przełącznik jest wyłączony, można wybrać stały zakres prądu za pomocą suwaka. Wygląd suwaka zmieni się, dając wizualne wskazanie jakości bieżącego pomiaru z wybranym zakresem prądu:

– Czerwony: prąd w tym regionie jest zbyt wysoki dla wybranego zakresu prądu. Nastąpi przeciążenie, a zebrany sygnał prądowy zostanie odcięty. Zmierzone punkty danych są nieprawidłowe.

– Zielony: wybrany czujnik prądu zapewni najlepszą dokładność i czułość dla prądu mierzonego w tym regionie.

– Szary: możliwy jest pomiar prądów w tym rejonie wybranym czujnikiem, ale dokładność i czułość pomiaru

nie jest optymalny.

Uwaga: W trybie galwanostatycznym nie można używać automatycznego wyboru zakresu prądu. Za pomocą suwaka należy wybrać najbardziej odpowiedni zakres prądu do pomiaru.

Uwaga: Polecenie Zastosuj ustawienia nie jest płynne. Wykonanie tego polecenia wymaga do wykonania minimum 27 ms.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz